Znajdź ebooka:

Aktualności

  25-02-2019 21:01

  Czytniki ebooków

  Co jakiś czas wszyscy stają przed dylematem "Jaki czytnik wybrać?". Temat wraca jak bumerang, a raz podjęta decyzja nie zawsze jest aktualna po upływie kilku lat od zakupu ostatniego urządzenia do czytania ebooków.
  czytaj

  08-11-2016 00:12

  Świat Ebooków

  Powstała nowa księgarnia z ebookami - witamy światebooków.pl!
  czytaj

  16-05-2015 08:00

  Ebook jako prezent

  Jednymi z najpopularniejszych prezentów są niewątpliwie książki. Podarowanie książki na urodziny lub z okazji innego, ważnego wydarzenia, to zawsze dobry pomysł.
  czytaj

  08-12-2014 09:00

  Czas motyli, Julia Alvarez, recenzja ebooka

  Są miejsca, które kojarzą się nam z wojną, rewolucją, wielkimi dziejowymi wydarzeniami. Są też takie walki, które pozostają zawsze w cieniu historii. Jedną z nich jest długi okres dyktatury Rafaela Trujillo na Dominikanie – rajskiej wyspie, której piękne, białe plaże nierzadko spływały krwią, zaś morze zapamiętało wiele zbezczeszczonych, zmaltretowanych ciał.
  czytaj

  02-12-2014 09:00

  Największa księgarnia z ebookami w Polsce, czyli jeszcze o piractwie

  Jaki jest Wasz typ? Kto dominuje na rodzimym rynku ebooków? Kto ustala na nim warunki? Chyba Wasza odpowiedź będzie nad wyrost optymistyczna. Chodzi o Chomikuj.pl
  czytaj

Detektyw 8/2019

Autor:

Od redakcji

Emocje to zły doradca

U progu tegorocznego lata Polską wstrząsnął dramat zamordowanej 9-miesięcznej Blanki z Olecka. Z pierwszych ustaleń prokuratury wynika, że niemowlę zostało przed śmiercią skatowane i wykorzystane seksualnie. Blanka miała serce przebite żebrem, mogła być uderzana młotkiem lub wałkiem. Ojciec i matka nieżyjącej dziewczynki usłyszeli zarzut znęcania się nad dzieckiem i zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Grozi im kara od 12 do 25 lat więzienia lub kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Zabójstwo małego dziecka zawsze wywołuje olbrzymie emocje społeczne. – Mam roczną córeczkę i nie mogę tego czytać, jakim trzeba być… żeby coś takiego zrobić? Te wynaturzone kreatury nie zasługują na nic innego tylko na utylizację... mam nadzieję, że w więzieniu zajmą się nimi należycie... mają cierpieć... – to tylko jeden z internetowych głosów. I nie jest odosobniony! Podobnych były setki.

– Śmierć małego dziecka nie podlega żadnym dylematom – powiedziała wywiadzie dla Wirtualnej Polski dr Katarzyna Iwińska, socjolog. – Sprawca jest na wskroś zły. Ludzie jeszcze bardziej intensyfikują swoją niechęć, bo nic nie mogą zrobić ze swoimi emocjami. Jest smutek i wielka złość. Nie ma tu sprzeczności. Nie ma dylematów, jest chęć zemsty natychmiastowej. Ząb za ząb.

Emocje to ludzka rzecz, ale od oceny działania są sądy. I im trzeba pozostawić wydanie kary w tych bulwersujących sprawach.

Krzysztof Kilijanek

Komentarze od Disqus

Inne ebooki autora: Opracowanie Zbiorowe